2017. aug 28.

Randinapló

írta: tolvajnorbert
Randinapló

Évekkel ezelőtt hatalmas port kavart egy amerikai társkereső, aki minden egyes parteréről leírta, hogy milyen volt a másik a randizás alatt. Ez az informatikusként dolgozó fiatalember készített egy statisztikát, és ezzel párhuzamosan egy rangsort akart felállítani, hogy így tudja osztályozni jövendőbeli párját. Azt gondolta, hogy így tudja legkönnyebben megtalálni azt, akivel szeretné leélni az életét. Első ránézésre mondhatnánk, hogy milyen kis romantikus, de jogvédő szervezetek nem így gondolták. Én mégis azt mondom, hogy készíts Te is randinaplót!!!!

write-593333_480.jpg

Miért lehet hasznos számodra egy randinapló?

Kezdjük azzal, hogy miért is ajánlom, hogy írj egy randinaplót. Az ok igen egyszerű. A legtöbben azt gondolják, hogy ők aktívan keresnek társat. Majd amikor megnézzük, hogy az elmúlt 4-6-8 hétben hány emberrel kezdett el ismerkedni, ebből hánnyal találkozott személyesen, illetve hogyan alakult az ismerkedés, akkor mindig kiderül, hogy a szuper aktív társkeresők jelentős többsége egy kezén meg tudja számolni, hogy összesen hány emberrel kezdett el ismerkedni.

A cél persze nem az, hogy valamelyik celebekkel teletűzdelt újság, vagy bűnügyi tévémagazin szereplője légy, aki személyes adatok felhasználása miatt járja a bíróságot, hanem az, hogy nyomon tudd követni, hogy az elmúlt napokban, hetekben mi történt. Persze arra is jó lehet ez a napló, hogyha az egyik ismerkedésed félbeszakad, akkor könnyedén meg tudod nézni, hogy kivel lehetne ismét felvenni az ismerkedés fonalát.

De mi kerüljön a randinaplóba?

Sok esetben ott van kezed ügyében egy jó kis randinapló. Hiszen a határidőnaplódba is könnyedén vezetheted.  (Ha nincs, akkor egy kockás füzet vagy bármi, amibe írni tudsz megteszi.) Két dolgot kell folyamatosan jegyzetelni, megörökíteni. Az egyik, hogy adott napon összesen hány emberrel vetted fel a kapcsolatot. Ez társkereső csatornától függ, de akár írhatod összesítve, vagy külön-külön is. Így kiderül, hogy mondjuk bár fontosnak tartanád, de nem voltál sehol sem ismerkedni, csak a Tinderen nyomulsz. Ez akkor lehet fontos tudni, amikor 1-2 hónap eltelt és még nem találtál senkit, hogy mit is kellene megváltoztatni.

Fontos, hogy az is nyomon követsd, hogy mennyien reagáltak a Te kezdeményesedre, hány emberrel tudtál egyáltalán elkezdeni ismerkedni. Ha pedig ez a két szám bekerül minden napra a határidőnaplódba, amikor foglalkoztál a társkereséssel, akkor máris kész a statisztikád.

A harmadik majd úgy is a randi időpontja, helyszíne, a randipartnered (kereszt)neve, telefonszáma lesz. Igen, tudom, hogy ez úgy is benne van a telefonodban, de ha aktív vagy, akkor könnyen összekeveredhetsz. Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha valami miatt a netes naptárad elfelejt mindent. A randi végén pedig írd oda, hogy mi lett a randi eredménye, illetve elég az is, hogy lesz folytatás vagy sem.

Amit soha ne csinálj!

Soha ne csinálj olyat, mint a felvezetőben szereplő fiatalember, aki a pontosabb statisztika miatt leírta, hogy a hölgyek, akikkel találkozott hogyan csókoltak, majd a szexuális együttléteket osztályozta. Hogy tökéletes legyen a statisztika a hölgyek neve mellett ott szerepelt a telefonszáma, email címe, Facebook profiljának linkje, munkahelyének neve és a hölgy pozíciója. (Csak hogy biztosan be tudja azonosítani.) A srác kis statisztikája úgy derült ki, hogy véletlenül csatolta egy levélhez, amit elküldött valakinek, aki közkincsé tette a listát. Egy ilyen lista szerintem is megalázó, és nem arról szól, mint amiről egy randinaplónak szólnia kell, azaz nyomon tudd követni azt, hogy mennyire is vagy aktív társkeresés közben.

 

Imádtad? Utáltad? Mondd el a véleményedet a kommenteknél!

Tetszett, amit olvastál? Itt még több posztot megtalálsz! Klikk ide a további posztokért!

Ha szeretnéd, akkor Neked is szívesen segítek megtalálni a társad!

Fotó: Pixabay.com

Szólj hozzá

beszélgetés társkeresés ismerkedés társkereső randi randinapló